TAG: Reading is cool

Oj tak. Zawsze kochałam czytać. Na post trafiłam dziś u Sroczki , a że zaproszenie otwarte, dziś w ramach luźnego wolnego dnia odpowiem na ...

Oj tak. Zawsze kochałam czytać. Na post trafiłam dziś u Sroczki, a że zaproszenie otwarte, dziś w ramach luźnego wolnego dnia odpowiem na tag o książkach.


1. O jakiej porze dnia czytasz najchętniej?
Każdej. Najczęsciej wieczorem, lub, jak jestem chora i jestem w domu. Kiedy zainteresuje mnie jakaś książka czytam non stop.


2. Gdzie czytasz?
W sypialni i salonie. To dwa miejsca, gdzie jest klimat w moim mniemaniu, rzecz jasna, do czytania książki. Nie lubię czytać książek w miejscach publicznych oraz toalecie :) Zawsze zabieram książki do samolotu i pociągu, kiedy udaję się w dłuższą podróż. Nigdy w tramwaju czy busie. 


3. W jakiej pozycji najchętniej czytasz?
Leżąc na brzuchu :) lub na półsiedząco. Nigdy na leżąco, odrazu zasypiam ;)

4. Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej?
Biografie, wybrana beletrystyka, fantastyka oraz baśnie. Uwielbiam przenosić się w inny świat. Zafon, LLosa, Murakami, Irving, Eco, Woolf, Funke...

5. Jaką książkę ostatnio kupiłaś/dostałaś?
Nigdy nie dostaję książek, ponieważ sama dużo ich kupuję istnieje ryzyko, że prezent będzie spalony. Z ostatnich pozycji sprzed ostatnich 2 tygodni:
- Intymne życie Coco Chanel
- Pochwała Macochy Llosa19 kwietnia wchodzi na rynek najnowsza książka Zafona - więc jest już na mojej zakupowej liście.

6. Co czytałaś ostatnio?
Biografia Walta Disneya
Cmentarz w Pradze Umberto Eco

7. Co czytasz obecnie?
Pałac Północy Zafona

8. Używasz zakładek czy zaginasz ośle rogi?

Kocham i dbam o ksiązki. Uwielbiam ich zapach, jak przeglądam je w empiku. W domu przechowuję je zgodnie ze sztuką, choć nie jest to łatwe. Zakładek używam, moje ulubione to te z Propagandy (gumowe i plastikowe) oraz papierowe. Często używam też zdjęć (miniatur) jako zakładek (na zdjęciu zakładka z widokiem na Maderę).9. E-book czy audiobook?
Papier rzecz jasna. Moja nocna szafka wygląda tak :):10. Którą z postaci literackich cenisz najbardziej?
Jeśli książka jest dobrze napisana to każdą postać w danym momencie :)


Zapraszam wszystkie osoby, które mają ochotę wziąć udział w zabawie o książkach.

HAVE FUN :)ETYKIETY:

Zobacz także:

0 komentarze

Wybrane dla Ciebie

Instagram @subiektywnablog