Davines: Heart of Glass

Heart of Glass – Davines to linia kosmetyków do pielęgnacji włosów blond, które zabezpieczają, wzmacniają i rozświetlają odcień, zarówno nat...

Heart of Glass – Davines to linia kosmetyków do pielęgnacji włosów blond, które zabezpieczają, wzmacniają i rozświetlają odcień, zarówno naturalny, jak i kosmetyczny.

Błyszczące, pełne życia, odważne. Włosy blond zawsze były symbolem pozytywnej energii i kobiecości – dlatego też wymagają szczególnej dbałości i uwagi, aby mogły zatrzymać naturalną siłę i piękno. Taka idea stoi za linią Heart of Glass, systemem produktów opracowanym specjalnie po to, aby zapewnić odpowiednią pielęgnację i ochronę włosom blond, naturalnym oraz farbowanym.
Potrzeby wszystkich rodzajów blondu zaspokajają cztery produkty: szampon wygładzający, odżywka, kuracja wzmacniająca i ochronny fluid termiczny bez spłukiwania. Linia Heart of Glass to bogactwo niebieskiego ekstraktu z owoców Jagua, który równoważy niepożądane refleksy, jednocześnie podkreślając różne oblicza blondu – zarówno w ciepłych, jak i zimnych tonach.

Kosmetyki dzięki zawartości mieszanki Biacidic Bond Complex i wyciągu z baobabu wzmacniają i regenerują włókna, dzięki czemu zapobiegają uszkodzeniom, odżywiają i uelastyczniają. Fluid z filtrami UV bazuje na ochronnej tarczy botanicznej o właściwościach zabezpieczających i wzmacniających – produkt dodatkowo chroni przed wysoką temperaturą i pomaga wydłużyć trwałość efektu stylizacji. Formuły Heart of Glass są niezwykle delikatne, co sprawia, że kosmetyki mogą być stosowane przy każdym myciu włosów.

Bardzo doceniam nawilżające działanie tej gamy, mogę ją stosować regularnie do każdego mycia bez obawy, że wysuszy moje włosy. Mam włosy falowane, więc po stosowaniu produktów ochładzających innych marek zmuszona byłam zadbać o dodatkowe silne nawilżenie, bo bardzo puszyły moje włosy. Tutaj nie ma efektu puszenia, włosy są wypielęgnaowane i nawilżone. Nie mogę nie wspomnieć o zapachu. Jak to paczhnie! Jako freak zapachowy mogę przyznać się, że uzależniłam się od zapachu tej gamy. Zapach długo utrzymuje się na włosach co w mojej opinii jest dużym plusem.
Heart of Glass wywodzi swoją nazwę od słynnej piosenki z lat 80., śpiewanej przez blond ikonę muzyki rock. Do estetyki tamtej epoki nawiązują również opakowania – utrzymane w błyszczącej czerni, jak modna skórzana kurtka. Butelki, których kształt jest inspirowany designem japońskiej whisky, wykonane zostały z surowców pochodzących z recyklingu, przy użyciu 100% energii ze źródeł odnawialnych. Produkty są także neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Opracowane przez laboratoria badawczo-rozwojowe Davines formuły Heart of Glass nie zawierają silikonów i bazują wyłącznie na naturalnych barwnikach. O wysokim stopniu zrównoważenia linii świadczą wykorzystane komponenty, które są naturalne w 96,8% oraz biodegradowalne do 98,5%.

ETYKIETY:

Zobacz także:

2 komentarze

Wybrane dla Ciebie

Instagram @subiektywnablog