Badasz znamiona? Zostań SKIN CHECKEREM!

Dziś temat poważny i ani trochę nie obcy. Przynajmniej dla mnie. Dziś o świetnej społecznej akcji - w walce z rakiem skóry. Pod koniec ...

Dziś temat poważny i ani trochę nie obcy. Przynajmniej dla mnie. Dziś o świetnej społecznej akcji - w walce z rakiem skóry.

Pod koniec marca br. marka La Roche-Posay ruszyła z międzynarodową kampanią profilaktyczną Zostań Skin Checkerem”, której celem jest wzrost świadomości oraz profilaktyka nowotworów skóry, w tym czerniaka. Co mamy zrobić? Wystarczy, że raz na jakiś czas znajdziesz chwilę, aby obejrzeć znamion u osób ze swojego otoczenia oraz u siebie. Chrońmy się przed nowotworem skóry, wykrywając nietypowe zmiany na skórze i zachęcaj ich, by odwiedzali dermatologa co najmniej raz w roku. Zostań Skin Checkerem!

Międzynarodowymi symbolami kampanii zostały dalmatyńczyki, które w filmie uważnie przyglądają się nawzajem plamkom na całym swoim ciele, zgodnie z systemem ich monitorowania, opracowanym przez dermatologów: najpierw twarz, skóra głowy, następnie przednia i tylna część nóg, plecy, nie zapominając też o uszach i korzystaniu z lusterka, by przyjrzeć się niewidocznym w inny sposób obszarom. Dlatego właśnie wzajemna pomoc jest tak przydatna!
W ramach kampanii marka uruchamia specjalną platformę dostępną pod adresem www.laroche-posay.pl/skinchecker. Strona  zachęca użytkowników do zostania Skin Checkerami i obserwacji znamion u siebie oraz członków swoich rodzin oraz do konsultacji z dermatologiem w przypadku pojawienia się podejrzanych objawów. Zawiera mnóstwo informacji o zagrożeniach związanych z nowotworem skóry i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania ze słońca, a także demonstruje prostą metodę ABCDE, stosowaną w dermatologii, pomagającą zidentyfikować podejrzane pieprzyki gołym okiem.

Badania są przerażające: wykazują, że aż 52% populacji świata nigdy nie kontrolowało znamion u dermatologa. Pamiętajmy, że 90% przypadków czerniaka można skutecznie wyleczyć pod warunkiem ich wczesnego zdiagnozowania.

Wiecie, że marka La-Roche Posay jako jedna z pierwszych marek wykazała wpływ promieni UVA na powstawanie nowotworów skóry?

Od dziś możecie się zapisywać na bezpłatne badanie demoskopowe znamion, które będzie można wykonać 12 maja. Lista gabinetów znajduje się na stronie www.euromelanoma.org/poland

Do dzieła!

ETYKIETY:

Zobacz także:

8 komentarze

 1. Coś dla mnie ;) Już zaglądam na listę gabinetow ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna, mądra, potrzebna akcja. Oby więcej takich!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna akcja jednak strona powinna zaktualizowć gabinety bo dzwoniłam w mojej okolicy i pani dermatolog nawet nie wiedziała,że jej gabinet tam figuruje,a w drugim juz nie było miejsc (od dzisiaj zapisy i już wszystko zajęte)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna i bardzo przydatna akcja :) ciekawa jestem, czy u nas jeszcze znajda się miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja miałam zabieg usunięcia pieprzyków - laserem. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Popieram bardzo! Temat szczególnie mi bliski, bo właśnie jestem w trakcie gojenia rany na skroni - wywaliłam "obcego", bo był dość niepokojący i łatwy do zahaczenia, teraz jeszcze czekam na wyniki. Znamiona niestety są bardzo często pomijane, jeśli chodzi o obserwację. Oby takie akcje pomogły, nawet jednej osobie - to już sukces!

  OdpowiedzUsuń

Wybrane dla Ciebie

Instagram @subiektywnablog