Mon Guerlain Florale

Kobiecość jest jednym z najcenniejszych i nieodgadnionych pojęć. Wiemy o niej niewiele, jest ulotna i pożądana.

Kobiecość jest jednym z najcenniejszych i nieodgadnionych pojęć. Wiemy o niej niewiele, jest ulotna i pożądana.

Subtelna, nieuchwytna i pożądana – kobiecość. Fascynuje, wzrusza i pobudza. Mówią, że jest krucha, w rzeczywistości to niesamowita siła, która jest źródłem życia, początkiem wszystkiego.
Mon Guerlain Floral składa hołd kobiecości. Jej historię uosabia Angelina Jolie – kobieta i matka. Jest kobietą wolną, hojną i zaangażowaną. Mon Guerlian Floral to świeża i delikatna interpretacja inspirowana kwiatem rozwijającym się pod wpływem porannej rosy. Nowy aspekt kobiecości eksplorowany przez kreatora zapachów Guerlain.

„W tej kompozycji chcieliśmy się skupić na aspekcie kwiatowym i stworzyliśmy ją niczym bukiet białych kwiatów, uwydatniając jaśmin wielkolistny, który jest integralnym elementem tożsamości Mon Guerlain” – wyjaśnia Delphine Jelk, która współtworzyła ten zapach razem z mistrzem Thierrym Wasserem.
Jaśmin. Ten wyjątkowy surowiec, zastosowany w kompozycji Mon Guerlain Florale w dużych ilościach, jest efektownym posunięciem kreatora, który w szczególności eksponuje w kompozycji Mon Guerlain akord lawendy i wanilii. Spotykany w wielu kompozycjach tego sezonu zachwyca wyjątkowo. Na skórze pięknie wybrzmiewają białe kwiaty w słodkiej otoczce. Niepozornie się zaczyna, jednak rozwija się z klasą i trwale utrzymuje na skórze. 

Flakon quadrilobé, zaprojektowany przez Gabriela Guerlain, stworzony został przez dom Baccarat w 1908 roku. Był opakowaniem dla legendarnych zapachów i na przestrzeni lat stał się jednym z kultowych flakonów marki Guerlain.

Opływowy, graficzny i ascetyczny, inspirowany jest flakonem alchemika, a nazwę „quadrilobé” zawdzięcza korkowi wykrojonemu z solidnej tafli szkła, by można było uzyskać kształt czterech połączonych kopuł. Flakony Mon Guerlain zachwycają mnie klasą, wyróżnia je wysoka jakośc wykonania i prosta forma.
Łącząc kontrasty, wyrażone poprzez moc napiętych linii i zmysłowość krągłych kształtów, wyraża silną, swobodną i zmysłową kobiecość. Od przeszło 190 lat aż pięć pokoleń kreatorów Guerlain tworzyło historię perfumiarstwa. Przez 190 lat podróżowali po całym świecie w poszukiwaniu rzadkich i cennych surowców, wymyślali nowe śmiałe akordy i stworzyli ponad 1100 zapachów...

Mon Guerlain Floral zostanie ze mną tego lata. Jaki zapach będzie tobie towarzyszył?

ETYKIETY:

Zobacz także:

12 komentarze

 1. Chętnie bym powąchała, flakon jest piękny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zużyjesz to przyjmę flakony :D Piękne są!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pieknie opisany zmyslowy zapach <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Wypróbowałam ten zapach, ale jakoś nie bardzo mi pasował. Perfumy Insolence tej marki są obłędne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Insolence to piękny zapach - kwiatowo owocowy - zgadzam się w pełnej rozciągłości :)

   Usuń
 5. Flakon bardzo mi się podoba, ale zapachu (jeszcze) nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ahhhh ten zapach <3 to moje marzenie <3

  mojaszafamodnaszafa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Wybrane dla Ciebie

Instagram @subiektywnablog