Wody toaletowe CLEAN

Zapach czystości w perfumach jest mi znany z klasyki, czyli L'Eau Serge Lutens. Zapach świeżo wypranego ubrania na czyste, umyte ciał...

Zapach czystości w perfumach jest mi znany z klasyki, czyli L'Eau Serge Lutens. Zapach świeżo wypranego ubrania na czyste, umyte ciało to powrót do prostoty i minimalizmu. To właśnie przyjemność i prostota, stały się podwaliną powstania marki CLEAN.

CLEAN wprowadził swój pierwszy zapach 15 lat temu. Jak to zazwyczaj bywa, zwykły zbieg okoliczności stał się podwaliną powstania unikatowych zapachów marki. Założycielka marki CLEAN Perfume, Randi Shinder biegła ulicą, kiedy ktoś złapał ją za rękę i skomplementował jej zapach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby akurat tego dnia użyła jakichkolwiek perfum. Jednak tego ranka nie użyła żadnych, jak co rano wzięła szybki prysznic i założyła świeżo upraną sukienkę. Pachniała świeżością.

Randi w wyniku tego zdarzenia postanowiła stworzyć unikatowy, zupełnie inny, nowy rodzaj perfum. Zapach świeży, czysty, pełen prostoty – inspirowanym zwyczajną kostką mydła.

Od samego początku CLEAN starał się tworzyć zapachy, których doświadczanie budziło nostalgiczne odczucia, które dostarczają kojących wspomnień celebrujących szczególne momenty w życiu człowieka.

CLEAN to prosta marka o prostej koncepcji: zapewnia wszystko czego potrzebujemy i nic, czego nie potrzebujemy. Opakowania zapachów są proste, a zapachy linerarne. To co czujesz podczas pierwszego spotkania z zapachem Clean, pozostaje niezmienne do ostatniej nuty.

Warto wspomnieć, że marka to jedna z pierwszych na świecie ‘zielonych’ marek zapachowych. • Opakowania wykonane są z materiałów odzyskanych w procesie recyklingu i nadają się do ponownego przetworzenia, a tusze użyte do ich wykonania są na bazie wody, nietoksyczne i bezpieczne.

Informacja ważna zwłaszcza dla wrażliwców, alkohol używany w zapachach CLEAN jest nietoksyczny, wyprodukowany został na bazie kukurydzy, z dodatkiem aloesu – dla wysokiej tolerancji skórnej. Celofan opakowań jest wytworzony na bazie kukurydzy i kompostowalny… W procesie produkcji firma wykorzystuje energię solarną.
Wybrałam dwa z sześciu zapachów CLEAN, wybór nie był łatwy. Musicie wiedzieć, że zapachy te mają jeszcze jedną ważną cechę, cudownie łączą się między sobą. Postawiłam na klasykę, gdyż mam ogromny sentyment do świeżo wypranego prania.

CLEAN FRESH LAUNDRY 

to zapach z nowoczesnym motywem lawendy. Rozpoczyna się słodko - soczystym ananasem i owocową nutą, z czasem oddając swój nektarowy charakter kwiatowemu sercu pełnym jaśminu kwitnącego nocą, anyżu gwieździstego, świeżo ściętej trawy i lawendy. Kończy szlachetnymi nutami drzewnymi, ambrą, paczuli, tonką i piżmem. Kreatorem tej kompozycji jest Roger Howell, Alpha Aromatics

Nuty głowy: Ananas, Nuty Owocowe
Nuty serca: Jaśmin, Anyż Gwieździsty, Orchidea, Świeżo Ścięta Trawa, Lavenda
Nuty głębi: Szlachetne Drzewa, Ambra, Paczuli, Bób Tonka, Piżma.

Najlepiej łączy się z: Cool Cotton, Warm Cotton, Air
Drugim zapachem jest zapach powietrza, świeżego, lekko porywistego i chodnego.

CLEAN Air EDT 

to akcent młodzieńczości i równowagi. Akcent wody kokosowej w zapachu dodaje element zabawy do inspiracji oddechem czystym, górskim powietrzem. Kreator to Claude Dir, Mane

Nuty głowy: Włoska Bergamotka, Cytryna, Owoc Porzeczki
Nuty serca: Coconut Nat Neo, Kwiat Frezji, Róża
Nuty głębi: Piżmo „Clean Air”, Bób Tonka, Kwiat Kokosa

Najlepiej łączy się z: Fresh Laundry, Cool Cotton

Dostępność: Perfumerie Douglas, www.douglas.pl

ETYKIETY:

Zobacz także:

12 komentarze

 1. Piękne flakoniki :) lubię takie proste rozwiązania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja również, cudnie prezentują się w mojej kolekcji :)

   Usuń
 2. Chętnie powachałabym te zapachy, na pewno to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dostaniesz je w Douglasie, z tego co się orientuję mają pełną gamę :)

   Usuń
 3. Słyszałam o nich , ładne flakoniki

  http://hyggepopolsku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie muszę sprawdzić te zapachy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładne buteleczki, takie proste i piękne:)

  OdpowiedzUsuń

Wybrane dla Ciebie

Instagram @subiektywnablog