Bottega Veneta Ilussione

Włoska willa, skąpana w słońcu, stojąca z dala od pośpiechu codziennego życia. Delikatna bryza ogrzewa powietrze, woda faluje zachęcająco...

Włoska willa, skąpana w słońcu, stojąca z dala od pośpiechu codziennego życia. Delikatna bryza ogrzewa powietrze, woda faluje zachęcająco w pobliskim basenie. Z oddali słychać łagodne brzęczenie cykad. W tej scenerii wyostrza się każdy zmysł i ogarnia upajające uczucie spokoju.

Na chwilę czas zamiera; zaciera się granica między jawą a snem.

Bottega Veneta prezentuje Illusione – duet nowych zapachów dla kobiet i mężczyzn, które odzwierciedlają zmysłowość, spokój i nieograniczone możliwości, jakie wyłaniają się w chwili zawieszonej między jawą a snem. 

Zapachy Bottega Veneta opowiadają historie przepojone esencją włoskich przeżyć. Już od pierwszej kreacji marka nadaje swoim zapachom znaczenie, przywołując – poprzez kompozycję – wyjątkowe włoskie chwile i ukazując ponadczasowe piękno i dziedzictwo tego kraju. Nowe zapachy Bottega Veneta Illusione snują świeżą i czarującą opowieść o włoskim uroku, ukazaną z podwójnej perspektywy: męskiej i kobiecej.

ZAPACHY


Troje mistrzów perfumiarstwa, natchnionych dziedzictwem, krajobrazem i wyjątkowymi surowcami Włoch – ojczyzny Bottega Veneta, wykorzystało najwyższej jakości składniki, aby stworzyć dwa ponadczasowe zapachy: Illusione dla Niej i Illusione dla Niego. Duet orzeźwiających, wyrafinowanych zapachów reprezentuje dwa dopełniające się oblicza naturalnej zmysłowości i autentyczności, tak doskonale harmonizujące z zapachami Bottega Veneta.

Zapachy Bottega Veneta Illusione skonstruowano wokół olfaktorycznego napięcia między świeżością a zmysłowością, stworzonego poprzez skontrastowanie promiennych nut włoskich cytrusów i ciepłych nut drzewnych w bazach tych kompozycji. Bottega Veneta Illusione for her to drzewno-kwiatowa Woda Perfumowana skomponowana przez Annick Menardo i Amandine Clerc-Marie. Energetyzujące nuty głowy: bergamotka i czarna porzeczka są aromatyczną iskrą, która przypomina lekkość i przejrzystość wody. Kobiece kwiaty pomarańczy i roślinna zielona figa w kwiatowym sercu wyczarowują ciepłą bryzę, która jeszcze bardziej uszlachetnia kompozycję. Nuta głębi została zakotwiczona przez drzewo oliwne i bób tonka. Bottega Veneta Illusione for him to drzewno-cytrusowa Woda Toaletowa, stworzona przez Antoine’a Maisondieu. Nuty głowy odznaczają się esencjami cytryny i gorzkiej pomarańczy, które przywodzą na myśl musujące włoskie cytrusy. Drzewny balsam jodły oraz białe drewno cedru oferują żywicznie męską woń, po której wyłania się energetyzująca kompozycja wibrującego wetiweru i zmysłowego bobu tonka.

ELEGANCKI DESIGN


Flakony Illusione są nowoczesne i atrakcyjne wizualnie. Ich architektoniczny kształt odzwierciedla czyste linie i mistrzowskie rzemiosło, jakie znamionuje markę Bottega Veneta. Ich aspekt sensoryczny również robi ogromne wrażenie: masywne szkło każdego flakonu momentalnie wzbudza poczucie luksusu, kiedy ujmujemy je w dłoń. Szkło odbija światło i uwydatnia płyn migoczący w jego wnętrzu, nasycając go blaskiem: miedzianych odcieni różu w zapachu dla Niej i lśniącej zieleni w zapachu dla Niego. Podstawa każdego flakonu ma kształt kwadratu, a jej część na spodzie sprawia wrażenie organicznej i okrągłej, i przypomina kształt kropli wody. Oba przedmioty wieńczy okrągły korek o fakturze inspirowanej bakelitem, który osłania spray. 

Dla mnie unisex, pięknie rozwija się na mojej skórze. Lekko kwaśny, lekko wytrawny. Kwiat pomarańczy i bób tonka w nieoczywistym połączeniu tulą moje zmysły. Nie porównałabym go do żadnego ze znanych mi zapachów marki. Jako fanką Bottega powiem, że jest on też nietypowym dla marki zapachem, który jest w mojej ocenie ukłonem w stronę młodego odbiorcę. Jest również i dla mnie miłą, wakacyjną odmianą i zdecydowanym faworytem na lato.

ETYKIETY:

Zobacz także:

6 komentarze

Wybrane dla Ciebie

Instagram @subiektywnablog