Bottega Veneta Knot Eau Absolue

Powściągliwy i nieostentacyjny - węzeł marki Bottega to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów. Kopertówkę minaudière w kształci...

Powściągliwy i nieostentacyjny - węzeł marki Bottega to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów. Kopertówkę minaudière w kształcie zaokrąglonego pudełeczka ze związanym w węzeł metalowym zapięciem prezentowano w wielu rozmaitych wariantach w różnych kolekcjach i sezonach.

W 2014 roku marka Bottega Veneta napisała nowy rozdział historii Węzła, wprowadzając nowy zapach. Nazwa Wody Perfumowanej Knot nawiązuje do legendarnej kopertówki i składa hołd zarówno charakterystycznej formie torebki, jak również niezliczonym możliwościom, jakie oferuje sam zapach. Cyzelowany ręcznie przez rzemieślników z najwyższej jakości materiałów, złoty flakon zwieńczony został zamknięciem w kształcie węzła, który symbolizuje doskonały mariaż powściągliwego luksusu i zapachów świata Bottega Veneta. 


„Jednym z ulubionych elementów, jakie projektuję z każdym sezonie, jest Węzeł. To istne szaleństwo, jak wiele kreatywnych możliwości daje prosty, trójwymiarowy element, tak bardzo określony w przestrzeni i swej funkcjonalności. Porównywałem go do niepomalowanego płótna malarskiego, gdyż – naprawdę wierzę w to, że umożliwia nieskończenie wiele wariantów.” – Tomas Maier dyrektor kreatywny

WYRAZ WYRAFINOWANIA


Cztery lata po debiucie Wody Perfumowanej Knot, Bottega Veneta prezentuje Knot Eau Absolue. Nowa kompozycja uwydatnia elegancję oryginalnego zapachu esencją nut, które dodają jej intensywności i splendoru. 

Kwiatowo-orientalny zapach otwiera się znajomymi esencjami lawendy i kwiatu pomarańczy. Delikatna i złożona słodycz jaśminu w nucie serca odróżnia Knot Eau Absolue od oryginalnej kompozycji. Zapach zaczyna nabierać mocy, osiągając punkt kulminacyjny w woalu cennej mirry w nucie głębi. Finalna struktura ukazuje nowy wymiar olfaktorycznej oferty Bottega Veneta, określony przez wyrafinowanie i zmysłowość, które wtórują niezliczonym możliwościom, jakie otwiera przed nami ta luksusowa marka. 

Knot Eau Absolue to kontynuacja długoletniej współpracy Tomasa Maiera – dyrektora kreatywnego, z mistrzynią perfumiarstwa – Danielą Andrier. Zgodnie z przywiązaniem marki Bottega Veneta do wysokiej jakości i artystycznego rzemiosła, przy tworzeniu zapachu bardzo istotne było wykorzystanie wyłącznie najszlachetniejszych surowców.

CZAR COUTURE


„Węzeł to wyrazisty symbol marki Bottega Veneta, ogniwo, które łączy nas z historią i przyszłością marki. Torebki w rodzinie Knot, takie jak Olimpia Knot i City Knot, wyewoluowały od wieczorowych kopertówek minaudière, aby służyć jako akcesoria przeznaczone zarówno na dzień, jak i na wieczór. Wykorzystanie tego legendarnego elementu jako zwieńczenia Knot Eau de Parfum i Knot Eau Absolue otwiera nowy rozdział w naszej historii”.

- Tomas Maier – dyrektor kreatywny

Flakon Knot powstał z inspiracji weneckim szkłem i tradycyjną włoską karafką. Jego zaokrąglone kształty i czyste linie odzwierciedlają design kopertówki Knot minaudière. Wykończony ręcznie korek i matowe złote zapięcie są momentalne rozpoznawane przez koneserów Bottega Veneta. Aby odzwierciedlać cieplejsze, bogatsze oblicze zapachu, flakon Knot Eau Absolue przybrał ciemny złocisty odcień. Wygląd flakonu, który zyskał więcej wyrafinowania i zmysłowości, sugeruje cenną jakość kompozycji.

ETYKIETY:

Zobacz także:

6 komentarze

 1. Pierwszy raz widzę :) Ale prezentuje się pięknie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a to szkoda, bo marka Bottega Veneta ma same piękne zapachy :)

   Usuń
 2. Mam wielka ochote na ten zapach i jak tyko go spotkam z pewnoscia do mnie trafi, jest przepiekny <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam każdy zapach BV, ten jest dla mnie trochę mało trwały, ale zapach przepiękny :)

   Usuń
 3. Flakon piękny a markę znam z dobrej trwałości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj zdecydowanie tym marka może się również pochwalić, bo trwałość zapachów BV jest cudowna :) Moje ubrania pachną klasykiem nawet po praniu ;)

   Usuń

Wybrane dla Ciebie

Instagram @subiektywnablog