OLAPLEX No. 7 Bonding Oil - olejek odbudowujący i wygładzający włosy

Uwielbiam olejki do włosów i stosuję je regularnie. Suche i tłuste formuły sprawdzają się na moich włosach od zawsze.

Uwielbiam olejki do włosów i stosuję je regularnie. Suche i tłuste formuły sprawdzają się na moich włosach od zawsze.

Nowość od Olaplex - odbudowujący i wygładzający włosy olejek No. 7 Bonding Oil przeznaczony jest do każdego rodzaju włosów. Jego zadaniem jest ograniczenie puszenia się włosów i elektryzowania (super!). Olejek chroni nasze włosy przed wysoką temperaturą (aż do 230 stopni) oraz ułatwia rozczesywanie.

Ja stosuję olejek w 2 etapach: kilka kropli nakładam przed suszeniem i po stylizacji na suche już włosy powtarzam. Można dodać kilka kropli do maski, aby dodatkowo wzmocnić jej działanie.

Olejek skraca czas suszenia, zapewnia włosom lekkość i miękkość oraz ułatwia ich rozczesywanie, chroni włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV, nie pozostawia na włosach lepkiej, tłustej warstwy. Za to bardzo go polubiłam, wnika w łuskę włosa i nie pozostawia uczucia obciążenia.

W składzie znajdziemy wiele cennych olejków, które mają zbawienny wpływ na włosy. Olej z kukurydzy zwyczajnej- bogaty w witaminy, niesycone kwasy tłuszczowe, beta karoten, prowitamina witaminy A - wpływa na prawidłowy metabolizm naskórka, olej z nasion słonecznika – do włosów przesuszonych, porowatych, olej z moringa orifera, punica granatum- granatowiec właściwy- stosowany w łuszczycy, poparzeniach słonecznych, antyoksydant, morwa indyjska- morinda citrifolia - antyoksydanty zawierający komponenty pielęgnujące, Eclipta Prostata - wzmacnia cebulki, stymuluje porost, wspomaga ochronę przeciw UV.
U mnie sprawdza się świetnie, ma cudowny zapach, lekko cytrusowy (zawsze wcieram resztkę produktu w ramiona i dłonie). Mam zastrzeżenia jedynie do opakowania, szczególnie na początku trochę ciężko wydobywa się go z opakowania, olejek jest gęsty i ciężko wylać go na dłoń. Po kilku użyciach, kiedy produktu jest nieco mniej przebiega to zdecydowanie łatwiej. Wydajność? Jak dla mnie na 6!
To kolejny, bardzo udany produkt w gamie OLAPLEX. Jeśli o niej nie słyszeliście zapraszam na wpisy OLAPLEX No. 3pielęgnacji OLAPLEX No. 4 i No. 5, a także o ostatnim produkcie - kremie do stylizacji OLAPLEX No. 6.

Jak działa OLAPLEX?

Opatentowany składnik OLAPLEX (pol. Bis- Aminopropyl Diglikol Dimaleinian ) to polimer, który odnajduje zerwane wiązania siarkowodorowe i łączy je w mostki dwusiarczkowe (to wiązania pomiędzy proteinami, znajdujące się w każdym włosie) . Mostki dwusiarczkowe odpowiadają za trzeciorzędową strukturę białka, czyli za wytrzymałość i elastyczność włosów.

Jak dochodzi do uszkodzenia mostków dwusiarczkowych?

Mostki dwusiarczkowe ulegają zniszczeniu codziennie: podczas zabiegów chemicznych, stylizacji przy użyciu wysokiej temperatury, czy jako skutek uszkodzeń mechanicznych. Kiedy dochodzi do zerwania wiązania nie pozostaje to obojętne dla naszych włosów.

W jaki sposób Olaplex odbudowuje włosy?

Poprzez swój składnik aktywny – polimer. Jest on zbudowany z pięciu pierwiastków, z których również zbudowane są włosy: azotu, węgla, siarki, wodoru oraz tlenu. Jego działanie, polega na dostarczeniu odpowiednich pierwiastków, które przez swoje powinowactwo, naprawiają uszkodzone wiązania proteinowe .

ETYKIETY:

Zobacz także:

8 komentarze

Wybrane dla Ciebie

Instagram @subiektywnablog