Demoxoft | Specjalistyczna pielęgnacja skóry wokół oczu

Cierpisz od lat z powodu przewlekłych stanów alergicznych? Twoje oczy swędzą, puchną i łzawią? Ten post jest dla Ciebie! Od dzieciństwa b...

Cierpisz od lat z powodu przewlekłych stanów alergicznych? Twoje oczy swędzą, puchną i łzawią? Ten post jest dla Ciebie! Od dzieciństwa borykam się z alergią, w zależności od pory roku nasilają się objawy choroby. Z racji tego, że jestem astmatykiem od lat słyszę, że to zwykła alergia. Zwykła? Jak można nazwać stan totalnego wyobcowania, zasmarkania i załzawienia czymś zwykłym i normalnym? Leczenie jest proste - sterydy, ogłupienie lekami i radź sobie sama. Masz ten sam problem? Leki pomagają tylko na jakiś czas, a ich skutki uboczne są uciążliwe - nie wsiądziesz za kierownicę, nie możesz skupić uwagi i spałabyś większość doby.
Uczucie suchości, pieczenie, zaczerwienienie i podrażnienie oczu nie zawsze oznacza alergię, czy przemęczenie narządu wzroku. Przyczyną tych dolegliwości mogą być mikroskopijne roztocza -nużeńce, które zagnieżdżając się na brzegach powiek, często prowadzą do poważnych dolegliwości oczu i powiek, z utratą wzroku włącznie. Zakażenie tym roztoczem, choć w niewielkim stopniu uświadamiane, dotyczy dużej grupy osób – uważa się, że zakażonych może być nawet 50% osób w wieku 19 – 40 lat.
Duży procent osób, u których występują nużeńce, wiąże się z łatwością zarażenia tym roztoczem -wystarczy do niego zwykłe podanie ręki lub kontakt z przedmiotami, których używała osoba zakażona. Do infekcji może dojść wszędzie, natomiast miejscami, w którym ryzyko zarażenia nużeńcem jest szczególnie duże należą takie miejsca jak, salon fryzjerski i kosmetyczny. Warto podkreślić, że bardzo ryzykowne jest również korzystanie z ogólnodostępnych w drogeriach i perfumeriach testerów kosmetyków np. w postaci pudru, cieni do rzęs i tuszy, na których mogą znajdować się niebezpieczne roztocza. Powiem Wam szczerze, że dla mnie nakładanie jakiegokolwiek kosmetyku na twarz z testerów dostępnych w drogeriach i perfumeriach jest niedopuszczalne. Pamiętajcie, że w każdym z tych miejsc powinny być dostępne jednorazowe szpatułki do pomadek i tuszy, które otrzymujecie nowe i wyrzucacie po wyjściu z perfumerii. Oczywiście warto wspomnieć o jakości testerów - często spotykałam się ze zjełczałymi testerami kremów lub brzydko pachnącymi tuszami - takich nie dotykajcie. Macie prawo poprosić o nowy tester, jeśli cokolwiek budzi Waszą wątpliwość. To Wasze zdrowie i życie - nie warto ryzykować...
Kolejna istotna kwestia dotyczy również higieny. Nużeńce przenoszą się z osoby na osobę poprzez bezpośredni kontakt, współdzielenie przyborów higienicznych, ręczników, przyborów do makijażu, poszewek poduszek, ale również poprzez jaja znajdujące się w kurzu. Tu również bardzo uwrażliwiam Was, miejcie oczy i uszy otwarte, w miejscach takich jak perfumerie nie pozwólcie, aby wykonywano makijaż bez wcześniejszego zdezynfekowania na Waszych oczach pędzli. Zdarzyła mi się kilka tygodni temu sytuacja, że w jednej z perfumerii w moim mieście Pani zaprosiła mnie na konturowanie twarzy - odmówiłam, kiedy wzięła do ręki pędzel upaprany pudrem. Było to wcześnie rano, zaraz po otwarciu tym bardziej dało do myślenia, dlaczego wizażystka nie umyła pędzli poprzedniego dnia.
Jeśli masz jakikolwiek z powyższych objaw jak uczucie suchości, pieczenie, zaczerwienienie i podrażnienie oczu po pierwsze zbadaj się, po drugie sięgnij w okresie leczenia po odpowiednią pielęgnację. Jeśli cokolwiek Cię niepokoi możesz sięgnąć po profesjonalne preparaty przeznaczone do codziennego oczyszczania oczu i ich okolic. Dostępne na rynku specjalistyczne produkty, takie jak chusteczki Demoxoft lub płyn, nie tylko pomagają usunąć z powiek zanieczyszczenia, resztki makijażu i wydzielinę z gruczołów powiekowych, ale również regenerują okolice oczu i powiek, w przypadku, gdy zakażenie już wystąpiło, wspierając tym samym proces leczenia.

Odkąd je stosuję okres pylenia jest łatwiejszy do zniesienia. Wieczorem po demakijażu chusteczką sięgam po płyn, aby doczyścić powieki i okolice oczu. Rano natomiast sięgam po sam płyn. Chusteczki są wygodne w podróży, można za pomocą samej chusteczki oczyścić oczy z makijażu. Na samym początku powieki lekko piekły mnie przy zastosowaniu kosmetyków Demoxoft, jednak z czasem przyzwyczaiły się. Kosmetyki są w 100% bezzapachowe i bezpieczne dla skóry. Skutecznie usuwają makijaż i zanieczyszczenia. pamiętajcie, aby oczyszczać oczy zgodnie z zasadami - od zewnętrznego do wewnętrznego kącika. Łagodzą widocznie zaczerwienienia i podrażnienia.

Demoxoft kupicie w aptekach - w cenie ok. 29,99 zł/sztuka.

ETYKIETY:

Zobacz także:

8 komentarze

 1. Jak zdążę chętnie wezmę udział. Mam lekkie problemy z alergia więc kosmetyki by się przydały :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zapraszam! :) Współczuję, jako rasowy alergik męczę się strasznie w okresie wiosenno-letnim...

   Usuń
 2. Mnie nie potrzebny, ale mojemu M może się przyda:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no to zapraszam do konkursu :) u mnie sami kichacze...

   Usuń
 3. ja mam ciągle zmęczone oczy od soczewek kontaktowych i komputera. A jak zmywam makijaż oczu to zazwyczaj tak trę ze potem przez 10 minut nie widzę na oczy :) fajny i potrzebny produkt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o ja też. to jest męczące, siedzimy przed kompem godzinami przecież... :)

   Usuń

Wybrane dla Ciebie

Instagram @subiektywnablog