Wody perfumowane Do Not Drink by Sephora Collection

  DO NOT DRINK to najnowsza propozycja Sephora. Niebanalne zapachy, kreatywne kreacje o zaskakujących nutach, mają aż 87% składników pochodz...

 DO NOT DRINK to najnowsza propozycja Sephora. Niebanalne zapachy, kreatywne kreacje o zaskakujących nutach, mają aż 87% składników pochodzenia naturalnego i są tak soczyste, że moglibyście mieć ochotę ich spróbować.


Dla kogo? dla każdego, od wielbicieli świeżych zapachów po po pasjonatów wyrazistych i niebanalnych kompozycji – linia obejmuje szeroką gamę, dzięki której każdy znajdzie coś dla siebie.

Perfumy Do Not Drink stworzono zostały na bazie alkoholu pochodzenia roślinnego, z buraków. Wszystkie składy zawierają surowce pochodzenia naturalnego, wybrane spośród szlachetnych esencji: wanilii z Madagaskaru, jaśminu z Indii, mandarynki z Włoch itp.

Znajdziemy tu także syntetyczne składniki, aby urozmaicić kompozycje, to składniki syntetyczne pozwalają bowiem tworzyć nowe ścieżki zapachowe. Na przykład bez nich nie uzyskamy nut smakowych! Umożliwiają także reprodukcję zapachów pochodzących z natury, dla których nie istnieje proces ekstrakcji pozyskiwania nut zapachowych. Na przykład tak się dzieje w przypadku niektórych owoców lub niektórych kwiatów. W kompozycjach do Not Drink udało się połączyć naturalne i syntetyczne składniki tak, aby uzupełniały się wzajemnie.

Zapachy są nietuzinkowe, rzadko spotykane połączenia zapachowe wyróżniają je zdecydowanie wśród obecnych już na rynku. Wanilia i sól morska, Szałwia i tonka, Jaśmin i różowy pieprz znajdą wśród swoich amatorów. Każdy z nich dzięki nutom przewodnim przywołuje wspomnienia, wszystkie soczyste i zdecydowane przyjemnie otulają nas swoją wonią.

Wśród moich faworytów pojawiły się zarówno proste kompozycje jak Jaśmin&Róża, ale także te mniej spotykane połączenia jak Mandarynka&Matcha oraz Szałwia&Tonka. Zachęcam was też do zapachowych eksperymentów. Zaryzykowałam i połączyłam je między sobą te zapachy, efekt na skórze genialny! Nazywam je zapachami na każdą emocję, w zależności od nastroju towarzyszą mi podczas ostatnich tygodni.

W zapachach Do not Drink znajdziemy minimalną ilość składników: alkohol pochodzenia naturalnego, koncentrat perfum, woda oraz konserwant chroniący perfumy przed utlenianiem. Wszystkie pozostałe składniki w recepturach (takie jak linalol, geraniol) są składnikami naturalnie obecnymi w substancjach zapachowych.

Opakowania opracowane w duchu odpowiedzialnego podejścia w 100% nadają się do recyklingu. Kartonik zewnętrzny pochodzi z lasów, w których prowadzi się zrównoważoną gospodarkę, a etui wydrukowano farbami pochodzenia roślinnego z materiałów pochodzących z recyklingu.

Ogromnym plusem jest także atrakcyjna cena, możemy je kupić w 3 różnych pojemnościach i wypróbować na skórze.

ETYKIETY:

Zobacz także:

5 komentarze

  1. Bardzo jestem ciekawa tych perfum, co do flakoników, nie przemawiają one do mnie, wolę jakieś bardziej oryginalne, takich jest pełno wszędzie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem ich niesamowicie ciekawa, wiec szukuje sie na spotkanie z tymi zapachami :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Kusi mnie właśnie wersja z mandarynką ;)

    OdpowiedzUsuń

Wybrane dla Ciebie

Instagram @subiektywnablog